Wielotysięczne wygrane w kasynie online? Uwaga na oszustów!

To już kolejne wyróżnienia dla politechnicznych plinko wydziałów. W zeszłorocznej edycji konkursu oba wydziały również zdobyły pierwsze miejsce. Uczestnicy z PK to studenci i studentki 3 roku architektury, członkinie i członkowie Koła Naukowego „UBRAN LAB” działającego przy Katedrze A9 Wydziału Architektury PK. Warsztaty rozpoczną się od wprowadzającej prezentacji, dyskusji i wizyty na miejscu (25 października), a zakończą się końcowymi prezentacjami (30 października).

„Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” – kolejna edycja programu dla studentów z kół naukowych

Z kolei kierunek architektura krajobrazu na PK ponownie uzyskał – także do roku 2027 r. – akredytację International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA), europejskiego oddziału najstarszej organizacji zrzeszającej architektów krajobrazu na świecie i uznanej przez UNESCO za reprezentanta i promotora tego zawodu. ⇒ mgr inż Filip Petko (w dyscyplinie inżynieria chemiczna) ze Szkoły Doktorskiej PK i OrtylPhotoLab Team. Jego badania koncentrują się na syntezie nowych soli jodoniowych zdolnych do fotoinicjowania polimeryzacji kationowej przy zastosowaniu światła widzialnego. Opracowane przez niego nowe związki mają potencjał stać się kationowymi fotoinicjatorami przyszłości, znajdując zastosowanie w nowoczesnych metodach syntezy polimerów.

Muzeum Politechniki Krakowskiej w nowych szatach

Na badaniu materiałów i przetwarzaniu odpadów. Wiele z prowadzonych przez niego prac i opracowywanych technologii zgodnych jest z założeniami gospodarki bezodpadowej czy gospodarki o obiegu zamkniętym. Wyniki jego prac mogą być wykorzystywane przez przemysł i dlatego bywają komercjalizowane. Prof. Michał Łach wraz z prof. Januszem Mikułą i przy udziale INTECH PK założył pierwszą na PK spółkę typu spin-off. Andrzej Szarata urodził się w 1975 r. Ukończył – jako jeden z najlepszych absolwentów – Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku budowa dróg i autostrad.

Sztandarowym projektem Forum Uczelni Technicznych jest Konkurs Kół Naukowych KoKoN. Prezydium FUT jest organem wykonawczym i opiniodawczym Forum. Pod jego kierunkiem interdyscyplinarny zespół badaczy (Politechniki Krakowskiej, UJ, AGH, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Instytutu Mechaniki Górotworu PAN) opracował skuteczny i innowacyjny system detoksykacji organizmu, rozwiązujący te pułapki. Prace prowadzili w ramach projektu pn. „Nowoczesne materiały oparte o sieci metaloorganiczne do usuwania substancji psychoaktywnych – synteza, charakterystyka chemiczna, toksyczność i efektywność w badaniach in vitro i in vivo”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki w konkursie OPUS 22. – Bardzo serdecznie Państwu gratuluję.

II Europejska Konferencja Anty-Slapp w Strasburgu z udziałem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Na długotrwałą współpracę Politechniki Krakowskiej z FH Münster University of Applied Sciences zwrócił uwagę także prezydent tejże uczelni – prof. Dr. Frank Dellmann. – Nasza współpraca rozpoczęła się w zasadzie już w 1989 roku, który był rokiem ważnym dla Polski, dla Niemiec i całej Europy (…). W tym okresie przemian prof. Bühler z Münster School of Architecture oraz prof. Buliński z Politechniki Krakowskiej rozpoczęli współpracę. Dziś współpraca między uczelniami z Europy Zachodniej i Wschodniej jest po prostu oczywista. Jednak 30 lat temu wymagała ona odwagi i wielkiego zaangażowania z obu stron.